Logická olympiáda 2020

  11.11.2020
„Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování...

„Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.“
I v letošním roce se žáci naší školy zúčastnili LOGICKÉ OLYMPIÁDY. V domácích podmínkách online plnili úkoly základního kola a mezi nejlepší luštitele kategorie A (3. – 5. ročník) patří Pavel Šrámek z 5. třídy, který postoupil i do krajského kola, kde opět získal pěkné umístění. Blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Mgr. Věra Štouračová