Logická olympiáda 2017

  9.11.2017
Začátkem října 2017 se uskutečnila základní kola Logické olympiády...

Začátkem října 2017 se uskutečnila základní kola Logické olympiády. Tato soutěž je založena na logických úvahách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. V základním kole soutěžící vyplnili krátký on-line test. Základního kola v kategorii A (což byla 2. až 5. třída) se zúčatnilo v našem kraji témeř 700 řešitelů, a v  kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) 1 400 řešitelů. Do krajského kola postupovalo vždy 50 nejlepších z každé kategorie.
I naši žáci se zapojili do této soutěže - 13 v kategorii A a 17 v kategorii B. Nejlépe se z naší školy v základním kole umístila Romana Málková ze 4. třídy, která vybojovala 28. místo a postoupila tak do krajského kola.
Krajské kolo soutěže proběhlo 3. listopadu 2017 v Havlíčkově Brodě. Zde Romana spolu s ostatními účastníky absolvovala další logický test a ten jí přinesl celkové 30. místo.
Všem žákům děkujeme za zapojení do soutěže, Romaně Málkové gratulujeme k pěknému umístění. 

Mgr. Eva Janáčková