Letní sportovní kurz 2016

  22.6.2016
Daňkovice 13. 6. - 17. 6. 2016 ...

13. až 17. června roku 2016 proběhl v pensionu Selský Dvůr v Daňkovicích Letní sportovní kurz, kterého se účastnili žáci ze 7., 8. a 9. třídy ŽŠ Krucemburk a někteří žáci z 8. a 9. třídy Základní školy v Borové. Během týdne jsme se naučili hrát nové hry, jako je softball a disk golf. V úterý jsme vyrazili i na pochod ke Čtyřem palicím, kde se nám velmi líbilo. Každý den jsme soutěžili ve dvojicích, které byly na začátku kurzu vylosovány, vždy chlapec a dívka. V těchto dvojicích jsme též zažili mnoho zajímavého, jako plnění úkolů při stopované, nebo orientační běh. Závěrem bych chtěl jenom říct, že celý sportovní kurz se nám všem velice líbil a doufáme, že příští rok bude možnost jet znovu. Děkujeme ochotnému personálu v Selském Dvoře i učitelům, kteří nás celým kurzem prováděli.

Martin Matouš (žák 8. třídy)

 V týdnu od 13. do 17. června se 8. a 9. třída naší školy zúčastnila spolu s 8. a 9. třídou z Havlíčkovy Borové letního sportovního kurzu. Hned první den jsme začali velmi akčně, v pondělí odpoledne nás pan ředitel naučil hrát softball. Tento sport jsme si všichni velice oblíbili a hráli jej s chutí a radostí až do konce pobytu. Úterní den začal v 14 ti kilometrovým pochodem ke Čtyřem palicím. Tento pochod byl pro mnohé z nás velmi namáhavý a dlouhý. Naštěstí jsme se všichni v pořádku vrátili na chatu. Ve středu dopoledne jsme se vydali na zříceninu hradu Štarkov ze 14. století. Bohužel, při zpáteční cestě začalo hustě pršet a my jsme promokli až na kost. Odpoledne jsme měli jít do nedalekého Sněžného, avšak z důvodu deště jsme nešli a odpoledne jsme strávili ve společenské místnosti, kde jsme hráli hry se svými partnery. Ve čtvrtek před obědem nás čekal kilometrový orientační běh za fáborky. Naštěstí i zde se nikdo neztratil, nebo nezranil. Po obědě jsme se konečně mohli vydat do Sněžného, kde jsme si v samoobsluze mohli zakoupit nějaké pochutiny, či pití. Vrátili jsme se okolo páté hodiny a až do večeře jsme hráli již zmiňovaný a námi tak oblíbený softball. V pátek ráno jsme se už jen sbalili, uklidili pokoje a hurá domů! Sportovní kurz byl sice moc vydařený a zajímavý, ale doma je doma.

Matěj Vinopal (žák 8. třídy)