Krajské kolo Soutěže v ruském jazyce 2024 - postup do ústředního kola

  21.3.2024
Ve čtvrtek 21. března 2024 proběhlo na Gymnáziu v Ledči nad Sázavou krajské kolo Soutěže v ruském jazyce...

Ve čtvrtek 21. března 2024 proběhlo na Gymnáziu v Ledči nad Sázavou krajské kolo Soutěže v ruském jazyce. Soutěžící byli rozděleni na kategorie „Základní školy a víceletá gymnázia“ a „Střední školy“. Naši školu reprezentovala žákyně 9. třídy Viktorie Votavová. V kategorii základních škol porovnala své jazykové dovednosti 4 děvčata. Všichni soutěžící museli projít písemnou a ústní částí soutěže. V písemné části pracovali s textem a odpovídali na otázky. V ústní části je čekal popis obrázku, konverzace s tříčlennou porotou a řešení předložené situace. V komisi zasedly i dvě rodilé mluvčí, které se do konverzace se soutěžícími aktivně zapojily. Viktorie získala za písemnou část plný počet bodů a za část ústní ztratila nejméně ze všech soutěžících. S největším počtem bodů obsadila ve své kategorii 1. místo a postupuje tak do kola ústředního, které se bude konat na konci května v Praze a bude hostit soutěžící ze všech krajů naší republiky. Viktorii srdečně gratulujeme k obrovskému úspěchu a děkujeme za odvahu, pečlivou přípravu a bezchybnou reprezentaci naší školy. Zároveň držíme pěsti v dalším kole soutěže.

Mgr. Petra Culková