Návštěva knihovny J. M. Sychry ve Žďáru nad Sázavou - 14. 11. 2014

  21.11.2014
V pátek 14. 11. 2014 navštívili malí čtenáři – žáci 1. - 3. třídy naší školy - okresní knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Pro děti byla připravena knihovnická lekce s názvem „Jak to bylo, pohádko“.

V pátek 14. 11. 2014 navštívili malí čtenáři – žáci 1. - 3. třídy naší školy - okresní knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Pro děti byla připravena knihovnická lekce s názvem „Jak to bylo, pohádko“. Setkání s paní knihovnicemi bylo opět velmi zajímavé, děti nejprve hádaly názvy známých pohádek na základě čtených ukázek. To byl pro ně úkol velmi lehký, všechny pohádky bez problémů poznaly. Poté je paní knihovnice seznámily s knihou paní Ivony Březinové, která vytvořila pokračování těchto nejznámějších pohádek a sepsala je do knihy s názvem „Jak to bylo dál“. Děti si poté poslechly, jak to bylo dál s Popelkou z pohádky i s Maruškou z další známé pohádky. Vypravování bylo nadmíru zajímavé a určitě inspirovalo děti k přečtení pokračování těchto pohádek z pera paní Březinové. Dále vyřešily zajímaný pohádkový kvíz, který s přehledem zvládli i ti nejmenší. Na závěr děti zhlédly na DVD známou animovanou pohádku „Krtek ve městě“. Všem se v knihovně velmi líbilo a již nyní se těšíme na jarní knihovnickou lekci, která nás jistě opět velmi příjemně překvapí.

Mgr. Jitka Josková