Návštěva knihovny žáků 4. a 5. třídy - 15. 11. 2012

  19.11.2012
Dne 15. listopadu 2012 žáci 4. a 5. třídy navštívili Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou. Zaměstnankyně knihovny seznámily žáky s názvem lekce „Slavný Čech a slavná Švédka“, který ukrýval dva známé spisovatelé.

Dne 15. listopadu 2012 žáci 4. a 5. třídy navštívili Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou. Zaměstnankyně knihovny seznámily žáky s názvem lekce „Slavný Čech a slavná Švédka“, který ukrýval dva známé spisovatelé. Ukázkami úryvků z knih měly děti poznat jména jejich spisovatelů. Tímto se seznámily s několika knihami Josefa Lady (např. Moje abeceda, Ladovy veselé učebnice, Mikeš, Kniha plná zvířátek, Nezbedné pohádky, Bajky, Bubáci a hastrmani, O chytré kmotře lišce) a knihami Astrid Lindgrenové (např. Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá punčocha, Ronja, dcera loupežníka, Karkulín ze střechy, Emil Neplecha, Bratři Lví srdce). Rovněž byl dětem nastíněn život těchto známých dětských spisovatelů. Své získané informace žáci mohli na závěr této lekce uplatnit při řešení křížovky.

Návštěva knihovny se všem zúčastněným velice líbila a přinesla jim mnoho informací, které mohou využít v hodinách českého jazyka a literatury.

Mgr. Veronika Zlatohlávková, Mgr. Klára Vencelová

 

Knihovna Žďár nad Sázavou  Knihovna  Žďár nad Sázavou

Knihovna Žďár nad Sázavou  Knihovna  Žďár nad Sázavou