Knihovnické lekce Žďár n. S. - 19. 3. 2013

  20.3.2013
V úterý 19. března 2013 navštívili žáci 1. – 3. třídy naší školy knihovnu ve Žďáru nad Sázavou, v tomto školním roce již podruhé.

V úterý 19. března 2013 navštívili žáci 1. – 3. třídy naší školy knihovnu ve Žďáru nad Sázavou, v tomto školním roce již podruhé. Tentokrát se knihovnická lekce týkala obecných informací o knihovně, její funkci, půjčovní době, přihlášce do knihovny i zacházení s knihami. Děti se seznámily s významem štítku na knihách, s řazením knih podle jména autora nebo podle literárního žánru. Dále poznávaly z obrázků známé pohádky, doplňovaly rýmy veršovaných pohádek, soutěžily v hádankách a podobně. Paní knihovnice měla připravené velmi zajímavé knihy, ze kterých dětem četla pohádky a poutavé příběhy s hádankami. Všichni velmi pečlivě poslouchali a nakonec získali velkou pochvalu za úspěšné řešení úkolů.

Mgr. Jitka Josková

Knihovna Žďár nad Sázavou  Knihovna  Žďár nad Sázavou

Knihovna Žďár nad Sázavou  Knihovna  Žďár nad Sázavou