Knihovnická lekce Za pohádkou kolem světa

  27.11.2015
Žáci třetí, čtvrté a páté třídy navštívili ve středu 25. listopadu 2015 okresní knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře nad Sázavou na knihovnické lekci Za pohádkou kolem světa.

Žáci třetí, čtvrté a páté třídy navštívili ve středu 25. listopadu 2015 okresní knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře nad Sázavou na knihovnické lekci Za pohádkou kolem světa. Povídání o pohádkách z celého světa bylo velmi zajímavé a žáci se čtenými ukázkami seznámili s pohádkami z Japonska, Austrálie, Afriky, Ameriky nebo z baltských zemí. Připomněli si známé i neznámé pohádkové postavy a jako v každé správné pohádce dobro vždy zvítězilo nad zlem. Během lekce žáci putovali s kouzelnou lodičkou od světadílu k světadílu a také si sami mohli svou pohádkovou lodičku vyrobit. Lekce se všem líbila a už se těšíme na další návštěvu.                                                                       

Mgr. Věra Štouračová