Knihovnická lekce pro 4. a 5. tř. – Žďár nad Sázavou

  16.10.2018
V pondělí 15. října 2018 navštívili žáci 4. a 5. třídy Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáru nad Sázavou...

V pondělí 15. října 2018 navštívili žáci 4. a 5. třídy Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáru nad Sázavou. Zaměstnankyně knihovny si pro žáky připravily tematickou besedu s názvem „Přátelství je to nejcennější, co člověk může získat“ – povídání o životě spisovatele Jaroslava Foglara a jeho knihách. Všichni s napětím poslouchali předčítání paní knihovnice z několika nejznámějších knih tohoto našeho významného spisovatele, zhlédli ukázku ze seriálu Záhada hlavolamu a vyzkoušeli si složení papírového hlavolamu. Ve skupinkách pak plnili takzvané bobříky. Na závěr lekce si knihy dle vlastního zájmu prohlédli.

Mgr. Kafková Helena