Knihovnická lekce pro 1. – 5. třídu

  15.3.2018
Ve středu 14. března 2018 žáci 1. – 5. třídy navštívili knihovnickou lekci Země zubrů a stříbrných studánek – pověsti ze Žďáru a okolí v Knihovně M. J. Sychry ve Žďáru n/S. ...

Ve středu 14. března 2018 žáci 1. – 5. třídy navštívili knihovnickou lekci Země zubrů a stříbrných studánek – pověsti ze Žďáru a okolí v Knihovně M. J. Sychry ve Žďáru n/S. Žáci si poslechli pověst o zlém duchovi, o loupežnickém pařezu, o vlčích jámách nebo o kouzelných studánkách, které se prý otevírají na Velký pátek. Zajímavá byla i pověst z Krucemburku o Matějovi a šotkovi. Během kouzelného vyprávění žáci zhlédli i pohádku o Rumcajsovi a zahráli si hádankovou soutěž. Na závěr si naši čtenáři prohlédli knihovnu a zde objevili plno zajímavých knížek pro děvčata i chlapce.

Mgr. Věra Štouračová