Knihovnická lekce – 4. a 5. třída

  4.11.2019
Ve čtvrtek 31. října 2019 navštívili žáci 4. a 5. ročníku Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou, kde pro ně paní knihovnice připravily tematickou besedu „Zahrej si na pohádkáře“...

Ve čtvrtek 31. října 2019 navštívili žáci 4. a 5. ročníku Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou, kde pro ně paní knihovnice připravily tematickou besedu „Zahrej si na pohádkáře“, ve které děti charakterizovaly pojem pohádka, podle filmových ukázek odhalovaly názvy knižních pohádek a z připravených prezentací se dozvěděly, kde se uvedené pohádky natáčely. První část byla zakončena skupinovou prací, kde žáci vytvářeli vlastní pohádku. Po krátké přestávce a prohlídce knihovny následovala druhá část s hudební tematikou nazvaná „My jsme malí muzikanti“. V té děti poznávaly podle zvuků hudební nástroje, třídily je do skupin a na některé z nich si také zahrály.

Mgr. Kafková H., Mgr. Štouračová V.