Knihovnická lekce a vánoční výstava

  4.12.2023
V pátek 1. prosince žáci 3. – 5. třídy navštívili Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáru n/S s knihovnickou lekcí Sportovní abeceda...

V pátek 1. prosince žáci 3. – 5. třídy navštívili Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáru n/S s knihovnickou lekcí Sportovní abeceda. Poslechli si zajímavé informace o sportu, o vzniku olympijských her a připomněli si i nadcházející XXXIII. letní olympijské hry v Paříži. Součástí návštěvy byla i prohlídka knihovny a velkého množství dětských knih. Poté nás čekala nádherná výstava Vánoční zvyky a tradice v Moučkově domě, kde jsme se přenesli až do 16. století a dozvěděli se, jak se dříve slavily tyto nejkrásnější svátky v roce. Doprovázela nás i vydatná sněhová nadílka, která nám připomněla, že Vánoce jsou již za dveřmi.

Mgr. Věra Štouračová, Mgr. Jana Mäki, Mgr. Eva Janáčková