Knihovnická a hudební lekce v Knihovně M. J. Sychry ve Žďáru nad Sázavou

  23.10.2019
Dne 22. 10. 2019 žáci 1., 2. a 3. třídy navštívili knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Na děti čekal opět velice hezký program, dnes ještě rozšířený o hudební část...

Dne 22. 10. 2019 žáci 1., 2. a 3. třídy navštívili knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Na děti čekal opět velice hezký program, dnes ještě rozšířený o hudební část. Program se jmenoval „S opičkou za pohádkou.“ Už podle názvu děti věděly, že si budou povídat o pohádkách, pohádkových postavách a uslyší mnoho krásných pohádkových melodií. V první části děti poznávaly pohádky podle čtení úryvku z knížky nebo podle známých písní z určité pohádky. Bylo vidět, že některé děti znají pohádky velice dobře. Pohádkovou atmosféru dokreslilo ještě puštění ukázek z pohádek, o kterých se mluvilo. Poté byli žáci vyzváni, aby utvořili skupinky, kde je budou čekat soutěžní úkoly, např. hádání pohádek podle obrázků – menší děti nebo dokončení pohádky – starší děti. Těchto úkolů se všichni zhostili na jedničku. Další část, na kterou se děti velice těší, je burza knih, kde si mohou žáci za malý obnos nějakou knihu koupit. Poté měli chvilku, aby si samostatně knihovnu mohli prohlédnout. A dnes nás čekalo ještě prodloužení knihovnické lekce o hudební část, kde jsme si poslechli spoustu krásných a známých pohádkových melodií. Dnešní lekci jsme si moc užili, děti byly nadšené a těšíme se na příští knihovnické setkání.

Mgr. Eva Janáčková