Knihovna Žďár nad Sázavou - exkurze

  13.4.2012

Knihovnická lekce II.

4. a 10. dubna 2012 navštívili žáci 1. – 5. třídy se svými třídními učitelkami podruhé v tomto roce Knihovnu V. M. Sychry ve Žďáře nad Sázavou.
Mladší děti měly připravenou besedu o knihovně. Povídaly si s paní knihovnicí o podmínkách půjčování knih, o chování ke knihám. Hádaly hádanky o zvířátkách, doplňovaly rýmy v básničkách, zopakovaly si přísloví i rčení. Nakonec si poslechly pěknou pohádku.
Starší žáci se dozvěděli, jak se barevně označují knihy beletrie, i to, že je naučná literatura mezinárodně dělena na 10 skupin a označuje se čísly 0-9. Zopakovali si, co je tiráž, titulní strana atd.
V knihovně se nám všem líbilo, besedy byly zajímavé a poučné.
Už nyní se těšíme na začátek nového školního roku, kdy bude pro děti knihovnická lekce spojena s burzou knih.

Jana Votavová


Návštěva knihovny ve Žďáře nad Sázavou  Návštěva knihovny ve Žďáře nad Sázavou

Návštěva knihovny ve Žďáře nad Sázavou  Návštěva knihovny ve Žďáře nad Sázavou