Knihovna Žďár nad Sázavou

  24.3.2014
Dne 21. března 2014 navštívily děti 1. – 3. třídy se svými třídními učitelkami knihovnu ve Žďáru nad Sázavou.

Dne 21. března 2014 navštívily děti 1. – 3. třídy se svými třídními učitelkami knihovnu ve Žďáru nad Sázavou.

Paní knihovnice připravila pro žáky lekci o chování v knihovně a vysvětlila, jak se zájemci z řad dětí a dospělých stanou čtenáři knihovny. Poslechli jsme si také povídání o tom, na jaká oddělení je knihovna rozdělena a že je možné navštívit i internetovou studovnu, čítárnu a půjčovat si kromě knih i časopisy, CD a DVD.

Ani tentokrát nechybělo povídání o knihách. Děti plnily úkoly s knihou hádanek, rébusů a básniček „Smějeme se celý rok.“ Vedly si dobře. Prokázaly mnoho znalostí a řešení úkolů jim nedělalo žádné problémy.

Za odměnu se všechny děti rozběhly do celého dětského oddělení, kde se cítily jako doma. Mohly si pohrát, prolistovat časopisy i knihy a prohlédnout si vystavené práce dětí žďárských škol.

Beseda byla přínosná a moc se nám všem líbila.

                                                                                           Jana Votavová

Knihovna Žďár n. S. Knihovna Žďár nad Sázavou

                           Knihovna Žďár nad Sázavou