IV. ročník Soutěže v odborných praktických dovednostech žáků 8. a 9. tříd základních škol

  12.12.2019
V úterý 10. 12. 2019 se 8. a 9. třída zúčastnila IV. ročníku Soutěže v odborných praktických dovednostech žáků 8. a 9. tříd základních škol na pracovištích odborného výcviku VOŠ, OA a SOUT Chotěboř...

V úterý 10. 12. 2019 se 8. a 9. třída zúčastnila IV. ročníku Soutěže v odborných praktických dovednostech žáků 8. a 9. tříd základních škol na pracovištích odborného výcviku VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Celkem bylo přihlášeno asi 30 týmů z Hlinecka, Chotěbořska a Havlíčkobrodska. Soutěž byla zaměřena na manuální praktické dovednosti, obecné teoretické znalosti a práci s počítačem v oblastech: strojírenství a 3D modelování, zpracování dřeva, elektrotechnika a automatizace, informatika, automatizace, robotizace, ekonomika, trh práce, marketing, prezentace. Žáci byli rozděleni do 5 skupin podle jednotlivých oborů, ve kterých pracovali na zadaných úkolech. Vyráběli např. pamětní medaile, dřevěná krmítka pro ptáky, tranzistorové blikačky, programovali robota Chepíka a vymýšleli s ním fiktivní rozhovor v anglickém jazyce, vytvářeli nabídkové letáky na jednotlivé výrobky, vyplňovali počítačové testy z jednotlivých oborů a zhotovovali reportáž z celého soutěžního dne. Výsledky soutěže budou známy 16. 1. 2020.

                                                                                                                                                      Mgr. Jana Vašíčková