Hudebně výchovný koncert “Hudba starověkých kultur, hudba středověku“

  2.4.2016
V pátek 1. 4. 2016 již podruhé navštívili naši školu hudebníci – manželé Kocůrkovi, kteří nám přijeli představit hudbu starověkých kultur a hudbu středověku.

V pátek 1. 4. 2016 již podruhé navštívili naši školu hudebníci – manželé Kocůrkovi, kteří nám přijeli představit hudbu starověkých kultur a hudbu středověku. Žáci 1. i 2. stupně tak měli možnost vidět a slyšet hudební nástroje, na které se hrálo již ve starověkém Egyptě, Mexiku či Izraeli. Jednotlivé nástroje nám představili, zahráli na ně a podali též některé zajímavé informace o jejich vzniku a využití. Tak jsme poznali třeba rákosovou šalmajku, rákosový aulos, arongo, dvojitou flétničku, šofar a žaltář. Zvláštní pozornost byla věnována dřevěným dechovým nástrojům hradů a zámků, mezi které patřil například křivý roh, cink, šalmaj, kornamusta a další. Žáci tiše seděli a zaujatě poslouchali zvuky, zpěvy i vypravování. Součástí pořadu byla též hudba W. A. Mozarta, kterou nám představila houslistka, paní Kocůrková, zahrála známou skladbu s názvem Turecký pochod. V závěru jsme si všichni společně zazpívali známé písně za doprovodu houslí a kytary. Hudebně výchovný koncert byl velmi pěkný, pestrý a poutavý a v příštích letech se budeme těšit na jeho další pokračování.

Mgr. Jitka Josková