Hravě žij zdravě – naši páťáci nejlepší v kraji

  17.2.2015
Jak snadné je žít zdravě, se v průběhu osmého ročníku internetového soutěžního kurzu ,,Hravě žij zdravě“ dozvědělo 5 796 letošních páťáků včetně těch krucemburských.

Jak snadné je žít zdravě, se v průběhu osmého ročníku internetového soutěžního kurzu ,,Hravě žij zdravě“ dozvědělo 5 796 letošních páťáků včetně těch krucemburských. V letošním ročníku bylo registrováno více než 340 pátých tříd, z nichž jen 152 se podařilo celý kurz zdárně dokončit. Projekt byl sestaven ze čtyř výukových lekcí, kde si zábavnou formou žáci procvičovali zásady správného životního stylu. Každá lekce byla zakončena testem a navíc na ni navazoval praktický tréninkový Deníček, prostřednictvím kterého se účastníci naučili správně vyvážit příjem a výdej energie. Cílem kurzu je změnit postoje a chování žáků základních škol v oblasti vytváření správných stravovacích návyků a motivovat děti ke zvýšení pohybové aktivity a tím preventivně působit proti vzniku nadváhy a obezity. V pátek 13. února proběhlo slavnostní předávání cen. V rámci kraje Vysočina naši žáci zvítězili a v rámci České republiky se umístili na skvělém 7. místě. Gratulujeme.

Marcela Pospíchalová