Hravě žij zdravě - 2014

  24.3.2014
Každoročně se naši páťáci zapojují do interaktivního projektu „Hravě žij zdravě“, jehož cílem je prostřednictvím soutěžního kurzu vést žáky ke zdravému životnímu stylu.

Každoročně se naši páťáci zapojují do interaktivního projektu „Hravě žij zdravě“, jehož cílem je prostřednictvím soutěžního kurzu vést žáky ke zdravému životnímu stylu a ukázat jim cestu, jak postupně a pomalu zkvalitňovat stravovací a pohybové návyky, a tím vytvořit předpoklady pro to, aby se tyto zásady staly nedílnou součástí jejich života. Hlavním úkolem soutěže je přirozenou cestou přivést děti ke změně životního stylu, která by se v ideálním případě měla zachovat po celý život. Při ovlivňování tvorby návyků dítěte lze užít různých atraktivních činností, jejichž hlavním cílem je ukázat, že pod slovem zdravý životní styl se neskrývají pojmy, jako jsou dieta či hladovění a vrcholové sportovní výkony, ale že je třeba udržovat vyvážený stav mezi energetickým příjmem a výdejem, tj. konzumovat rozumné porce kvalitní stravy a zařadit do svého denního programu dostatek pohybové aktivity. A že se našim páťákům v této oblasti opravdu daří, dokázali i skvělými výsledky v soutěži. Zvítězili v krajském kole a na republikovém žebříčku obsadili vynikající 4. místo. 21. 3. 2014 proběhlo na naší škole slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen.

Všem žákům gratulujeme k skvělým výsledkům a přejeme, aby jim osvojené zásady přinášely radost a zdraví.

Marcela Pospíchalová

 

"Hravě žij zdravě" - celorepubliková soutěž žáků 5. tříd