Krucemburští páťáci nejlepší v kraji – 1. místo v Hravě žij zdravě

  14.3.2013
Žáci páté třídy se na naší škole pravidelně zapojují do interaktivního kurzu Hravě žij zdravě, prostřednictvím kterého se seznamují se zásadami zdravého životního stylu.

Žáci páté třídy se na naší škole pravidelně zapojují do interaktivního kurzu Hravě žij zdravě, prostřednictvím kterého se seznamují se zásadami zdravého životního stylu. Zábavnou formou tak zjišťují, že žít zdravě jde opravdu hravě a cesta za zdravím vede přes vyváženou stravu, zdravé mlsání, pohyb, pitný režim a hlavně psychickou pohodu. Díky poutavým úkolům se postupně seznamují s důležitými informacemi o jednotlivých potravinách, zdravých receptech, naučí se vybírat z dvojic jídel ta vhodnější a v neposlední řadě si při vytváření vyváženého jídelníčku vyzkouší, jak důležité je nejen složení, ale i množství přijímané potravy, vzhledem k fyzickému výdeji energie. A že jim plnění úkolů šlo velice dobře, potvrzuje i skutečnost, že v krajském kole obsadili první místo a v rámci celé ČR byli pátí. Za své znalosti a ochotu učit se i nad rámec školních povinností, byli odměněni množstvím cen, které jim budou nejen připomínat soutěžní klání, ale hlavně je budou motivovat ke sportu. Doufám, že i po skončení kurzu budou žáci stále dodržovat všechny zásady, které si v průběhu kurzu natrénovali. Možná se k nim přidají i jejich nejbližší a budou je v jejich snaze o zdravější způsob života podporovat.

Marcela Pospíchalová


Hravě žij zdravě - zapojení 5. třídy do celorepublikové soutěže Hravě žij zdravě - zapojení 5. třídy do celorepublikové soutěže