Krucemburští páťáci - nejlepší v kraji

  29.3.2012
5. ročníku internetového kurzu Hravě žij zdravě, jehož cílem je podpora zdravého životního stylu u žáků základních škol v celé České republice, se již tradičně zúčastnili i páťáci z Krucemburské ZŠ. V konkurenci 350 pátých tříd se rozhodně neztratili.

5. ročníku internetového kurzu Hravě žij zdravě, jehož cílem je podpora zdravého životního stylu u žáků základních škol v celé České republice, se již tradičně zúčastnili i páťáci z Krucemburské ZŠ. V konkurenci 350 pátých tříd se rozhodně neztratili. V rámci kraje Vysočina zvítězili a v těžké konkurenci pátých tříd z celé republiky se umístili na skvělém 4. místě. Výukový program kurzu byl složen ze čtyř bodovaných kol, ve kterých se žáci postupně seznámili se stravovacími a pohybovými návyky vedoucími k fyzickému a psychickému zdraví. Žáci se například dozvěděli, proč je tak důležité během dne jíst pravidelně, a to v 5 - 6 denních dávkách v rozmezí 2 - 3 hodin a proč je právě snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Získali i mnoho tipů jak zdravě mlsat. Velmi statečně se naši žáci poprali i s nejobtížnější částí kurzu nazvanou Deníček, kde měli za úkol vybrat správné skladby jídel, či velikost porcí v závislosti na aktivitách, které byly v daný den vykonány. Za vítězství v soutěži žáci obdrželi trampolínu, vstup pro třídu do památky v ČR dle vlastního výběru a věcné ceny od společností Alpine Pro a Rope Skipping. Gratulujeme.

Marcela Pospíchalová
 

"Hravě žij zdravě" - celorepubliková soutěž žáků 5. tříd "Hravě žij zdravě" - celorepubliková soutěž žáků 5. tříd