Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

  18.12.2017
Prvního kola testování, které probíhalo od září do poloviny listopadu, se zúčastnilo více než 5 000 žáků ze 158 ZŠ pěti krajů ...

Prvního kola testování, které probíhalo od září do poloviny listopadu, se zúčastnilo více než 5 000 žáků ze 158 ZŠ pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina.
Soutěž jednotlivců se skládá z dvoukolové zkoušky teoretických znalostí a z praktické prověrky laboratorních dovedností. První kolo testování se uskutečnilo na základních školách, druhého kola se zúčastnili jen tři nejlepší z každé školy. Žáci z Kraje Vysočina absolvovali test 14. 12. 2017 v učebnách ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě. Třicet nejúspěšnějších řešitelů druhého kola se probojovalo do regionálního finále, které se uskuteční 18. ledna 2018 v laboratořích SPŠCH Pardubice a prověří praktické dovednosti soutěžících.
Z 357 soutěžících pěti krajů se z našich žáků nejlépe umístil Benedikt Coufal - 45. místo, Petr Kasal - 138. místo a Zuzana Čermáková - 258. místo. Všem zúčastněným děkuji.

Mgr. Alena Bencová