FOKUS – beseda o duševním zdraví

  10.10.2016
Duševně nemocní lidé žijí mezi námi a potřebují naši pomoc i pochopení. Osvětu mezi mládeží dělají pracovnice hlinecké neziskové organizace FOKUS formou besedy...

Duševně nemocní lidé žijí mezi námi a potřebují naši pomoc i pochopení. Osvětu mezi mládeží dělají pracovnice hlinecké neziskové organizace FOKUS formou besedy. V pátek 7. října si s žáky osmé třídy povídaly na téma halucinace, bludy, deprese, mánie i neurózy a děti samy vyvozovaly příčiny psychických chorob a jmenovaly pozitivní i negativní vlivy působící během života na člověka. Nově získané informace o schizofrenii, bipolární poruše a obsedantně kompulzivní poruše využijí ve druhém pololetí při druhém pokračování přednášky. Děkujeme za čas strávený mezi námi a těšíme se na shledanou.

         Mgr. Monika Chmelařová