Florbalový turnaj ve Velké Losenici

  25.1.2016
V pátek 22. ledna 2016 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili florbalového turnaje, který pořádala ZŠ Velká Losenice.

V pátek 22. ledna 2016 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili florbalového turnaje, který pořádala ZŠ Velká Losenice. V naší kategorii bylo šest účastníků, kteří byli rozděleni do dvou skupin. V prvním zápase byla naším soupeřem ZŠ Nížkov. Celý zápas jsme byli lepším týmem a zvítězili 6:1 (J. Losenický – 2, O. Pecina, M. Wasserbauer, T. Popelka, F. Krejčí). Ve druhém utkání nás čekala ZŠ Česká Bělá „B“. I tento zápas jsme zvládli na výbornou a zvítězili 8:3 (O. Pecina – 4, P. Soukup – 2, F. Krejčí, L. Podroužek). Ve skupině jsme obsadili 1. místo a přímo postoupili do finále. Zde nás čekal soupeř velice zdatný – ZŠ Česká Bělá „A“. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, kluci byli pohyblivější, techničtější, ale střelecká smůla se jim lepila na hokejky. Měli jsme spoustu vyložených šancí, ale ani jednu kluci neproměnili. Soupeř hrál na naše poměry velmi tvrdě a nekompromisně. Utkání skončilo 0:0 a na řadu přišly samostatné nájezdy. V prvním kole nájezdů soupeř narazil na vynikajícího Filipa Janáčka, který bravurně chytil jeho střelu. Ovšem ani Honza Losenický brankáře nepřekonal. Ve druhém dějství soupeř nastřelil tyč, ale Tomáš Popelka předvedl perfektní blafák a zavěsil pod „víko“. Ve třetí sérii musel soupeř vyrovnat. Opět vynikající Filip v bráně chytil jeho nájezd a všichni naši hráči se mohli radovat z vítězství 1:0 (T. Popelka) a tím i z celkového vítězství v celém turnaji. Chci poděkovat všem hráčům za dodržování taktických pokynů, předvedenou technickou hru a důslednost v každém zápase.

Školu reprezentovali: Eliška Kučerová, Ondřej Pecina, Lukáš Podroužek, Pavel Soukup, Filip Janáček, Filip Krejčí, Jan Losenický, Tomáš Popelka a Michal Wasserbauer. 

Mgr. Jiří Šikl