Florbal chlapců 8. a 9. tříd - okresní kolo 27. 11. 2014 Havlíčkův Brod.

  3.12.2014
Ve čtvrtek sehráli chlapci sedmé až deváté třídy okresní kolo ve florbalu. Ve své skupině narazili na dva velmi silné soupeře – ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou a Gymnázium Ledeč nad Sázavou.

Ve čtvrtek sehráli chlapci sedmé až deváté třídy okresní kolo ve florbalu. Ve své skupině narazili na dva velmi silné soupeře – ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou a Gymnázium Ledeč nad Sázavou. Hned první zápas se ZŠ Lánecká přinesl velmi vyrovnaný boj, ve kterém naši chlapci podlehli 2:1 (Jan Losenický). Druhý zápas s Gymnáziem byl obdobou toho prvního, ale skóre k nám bylo milejší a zvítězili jsme těsně 2:1 (Filip Dymáček – 2). Tím jsme si zajistili 2. místo ve skupině a postoupili do semifinále. Zde čekal další velice kvalitní celek – ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod, která je tvořena kluky, kteří hrají závodně hokej. Zápas pro nás nezačal dobře a hned v úvodu jsme inkasovali. Potom se naše hra zlepšila, chlapci začali plnit domluvené pokyny a úspěch se dostavil. Do poločasu jsme otočili na 2:1. Ve druhé půli kluci prokázali morální sílu, techniku i fyzickou kondici. Soupeře nepustili k žádné vážné akci a sami v závěru přidali třetí branku a zvítězili 3:1 (Filip Dymáček – 2, Libor Mrštík). Postup do finále byl velkým překvapením, ale po předvedené hře zasloužený. Zde se kluci opět setkali se ZŠ Lánecká ze Světlé. Oba soupeři se již potkali ve skupině, a to se projevilo i na hře. Obě mužstva hrála ze zajištěné obrany. Musíme přiznat, že v prvním poločasu měl více ze hry soupeř, ale jeho tři vyložené šance zneškodnil náš vynikající brankář Patrik Manych. Druhý poločas se karta obrátila a naši chlapci začali více útočit a dostávali se i do šancí, ovšem bez úspěchu. Když už to vypadalo na remízu a trestná střílení, přišla tři vteřiny před koncem krásná florbalová akce. Benjamínek našeho týmu Ondřej Pecina, po skvělé přihrávce Filipa Dymáčka, vstřelil branku a zvítězili jsme 1:0. Okresní kolo kluci vyhráli a postupují do kola krajského, které se koná 9. prosince v Havlíčkově Brodě.

Školu reprezentovali: Ondřej Pecina (7. třída), Michal Dymáček, Filip Janáček, Jan Losenický, Patrik Manych, Tomáš Popelka, Vojtěch Veselský (8. třída), Filip Dymáček, Dominik Krejčí a Libor Mrštík (9. třída).

Všem chlapcům děkujeme za předvedený výkon a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jiří Šikl