Okrskové kolo ve florbalu žáků 6. a 7. tříd 5. 11. 2014

  7.11.2014
Ve středu 5. 11. 2014 se chlapci zúčastnili okrskového kola ve florbalu v Chotěboři. Soutěž byla rozdělena do dvou skupin po třech týmech. V naší skupině jsme se střetli se ZŠ Habry a ZŠ Šlapanov.

Ve středu 5. 11. 2014 se chlapci zúčastnili okrskového kola ve florbalu v Chotěboři. Soutěž byla rozdělena do dvou skupin po třech týmech. V naší skupině jsme se střetli se ZŠ Habry a ZŠ Šlapanov.

Je to paradoxní, ale za náš tým musela nastoupit 2 děvčata, protože chlapců v obou třídách není mnoho a zájem o sport ještě menší.

To ovšem nic neubralo na výkonu našeho týmu. V prvním zápase jsme nastoupili proti ZŠ Habry a zvítězili 3:2 (Pavel Soukup – 3). Ve druhém zápase se ZŠ Šlapanov jsme se více sžili s velkým hřištěm a soupeři nedali šanci a zvítězili 3:1 (Pavel Soukup – 1, Ondřej Pecina – 1, Patrik Pačanda – 1). Ve skupině jsme obsadili 1. místo a v semifinále byla naším soupeřem ZŠ Ždírec nad Doubravou.

Podle odehraných zápasů a formy jednotlivých mužstev to měl být vyrovnaný zápas. Ale. Naši chlapci, ale i děvčata, se do soupeře hned od 1. minuty zakousli a nedovolili mu vůbec nic. Jasně jsme je přehráli a zvítězili 6:0 (Ondřej Pecina – 2, Pavel Soukup – 1, Lukáš Podroužek – 1, Patrik Pačanda – 1, Denisa Novotná – 1). Protože do okresu postupují 2 mužstva, finále se nehrálo. Naším soupeřem měla být ZŠ Šlapanov a do celkového pořadí se započítal výsledek za skupiny. Tím náš tým obsadil 1. místo a postupuje do okresního kola, které se hraje 12. listopadu v Havlíčkově Brodu.

Školu reprezentovali: Petr Kasal, Ondřej Mitana, Patrik Pačanda (6. třída), Eliška Kučerová, Ondřej Pecina, Ondřej Pelikán, Lukáš Podroužek, Pavel Soukup (7. třída) a Denisa Novotná (8. třída).
Děkujeme žákům a žákyním za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jiří Šikl