Okresní kolo ve florbalu – Havlíčkův Brod 12. 11. 2014

  14.11.2014
Ve středu 12. 11. 2014 se chlapci 6. a 7. třídy zúčastnili okresního kola ve florbalu. Byli zařazeni do skupiny se ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod a ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou.

Ve středu 12. 11. 2014 se chlapci 6. a 7. třídy zúčastnili okresního kola ve florbalu. Byli zařazeni do skupiny se ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod a ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou. Již při losování bylo jasné, že obě školy budou pro nás velice těžkými soupeři, protože ZŠ Štáflova má vybrané žáky, kteří hrají závodně hokej a ZŠ Lánecká je tvořena fotbalisty a hokejisty ze Světlé.

V prvním zápase jsme nastoupili proti chlapcům ze „Štáflovky“. Zápas byl od začátku v režii soupeře. Naši žáci běhali, bránili, ale nakonec prohráli 1:4 (Pavel Soukup). Proti klukům z „Lánecké“ to bylo obdobné a prohráli jsme 0:6. Ve skupině jsme obsadili 3. místo a hráli o celkové 5. – 6. místo. Tento zápas byl již se soupeřem, který je na stejné pozici jako naše základní škola. Kluci, kteří se nespecifikují na určitý sport, ale mají zájem si zahrát – ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod. Hned v úvodu jsme sice dostali zbytečnou branku, ale potom se do soupeře zakousli a třemi brankami otočili skóre zápasu, ve kterém jsme zvítězili 3:1 (Patrik Pačanda – 3). Celkově jsme tedy obsadili 5. místo, které opravdu odpovídá našemu vystoupení v okrese (celkem se do této soutěže přihlásilo 18 škol).

Školu reprezentovali: Petr Kasal, Ondřej Mitana, Patrik Pačanda (6. třída), Eliška Kučerová, Ondřej Pecina, Ondřej Pelikán, Lukáš Podroužek, Pavel Soukup (7. třída) a Denisa Novotná
(8. třída).

Děkujeme žákům a žákyním za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jiří Šikl