O pohár ministra školství ve florbalu – eliminace 2012

  18.4.2012

O pohár ministra školství ve florbalu – eliminace 2012

V úterý 17. dubna 2012 se chlapci 7. až 9. třídy zúčastnili krajského kola ve florbalu, který vyhlásil ministr školství. Sešlo se zde celkem 8 týmů. Naši kluci se v prvním zápase střetli se ZŠ Demlova Jihlava a remizovali 2:2 (Pavel Jaroš – 2). Ve druhém utkání přehráli 3:1 (Pavel Jaroš, Gabriel Gloza, Jan Pecina) ZŠ Nová Cerekev a posledním soupeřem ve skupině byla ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou. Toto utkání skončilo 0:0 a naši kluci postoupili z 1. místa do semifinále.
V semifinále byla opět naším soupeřem ZŠ Demlova z Jihlavy. Utkání bylo velmi vyrovnané a poločas skončil 0:0. Ve druhém poločasu jsme se ujali vedení 1:0 (Martin Vavroušek). Už to vypadalo, že kluci vybojují finále, ale jednu sekundu před koncem zápasu soupeř vyrovnal a v nájezdech zvítězil 1:0.
Zápas o třetí místo se již nehrál, ale rozhodovaly nájezdy. V těch jsme prohráli se ZŠ Nádražní Bystřice n. P. a celkově obsadili 4. místo. I toto umístění je vynikající, protože úroveň turnaje byla velmi dobrá a kluci hráli proti soupeřům, jejichž hráči hrají florbal závodně až na úrovni kraje.
Školu reprezentovali: Lukáš Pečenka (7. třída), Gabriel Gloza, František Holcman, Vojtěch Hudec, Jakub Pátek (8. třída), Lukáš Čejka, Pavel Jaroš, Jan Pecina, Aleš Sobotka a Martin Vavroušek (9. třída).
Všem chlapcům děkujeme za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jiří Šikl