Florbal chlapci - O pohár ministra školství 2012

  6.3.2012

O pohár ministra školství ve florbale 2012

Ve čtvrtek 23. února 2012 se chlapci sedmé až deváté třídy zúčastnili okresního kola ve florbalu „O pohár ministra školství“, který se konal v Přibyslavi za účasti 5 týmů. Turnaj se hrál systémem každý s každým a potom následovala semifinále (1:4, 2:3), boj o třetí místo a finále.
V prvním zápase narazili kluci na velice ambiciózní tým ze ZŠ v Přibyslavi. Zápas byl zpočátku z naší strany nervózní, ale po vstřelení první branky jsme hru ovládli a zvítězili 3:0 (Pavel Jaroš, Vojtěch Martinovský, Jan Pecina). Ve druhém zápase jsme sehráli vyrovnanou partii se ZŠ Žďírec nad Doubravou, ale nakonec zvítězili 3:2 (Pavel Janáček – 2, Martin Vavroušek). Ve třetím utkání si chlapci s chutí zastříleli proti Tatranu Chotěboř a vyhráli 7:1 (Vojtěch Martinovský – 2, Lukáš Čejka, Patrik Kubík, František Holcman, Gabriel Gloza, Pavel Jaroš). V posledním zápase jsme se střetli se ZŠ Buttulova Chotěboř a vyhráli 2:0 (Jan Pecina, Patrik Kubík).
Naši kluci postoupili z 1. místa a v semifinále je opět čekali chlapci ze ZŠ Buttlova Chotěboř. I v tomto zápase jsme podali dobrý výkon a zvítězili 2:0 (Pavel Jaroš, Pavel Janáček).
Ve finále nás čekali kluci ze ZŠ Žďírec nad Doubravou. V tomto utkání naši chlapci ukázali svoje morální i fyzické schopnosti. Začátek se nám nepovedl a po kuriózní teči jsme prohrávali 0:1. Do poločasu jsme stačili vyrovnat a tři minuty před koncem jsme dali vítěznou branku a zvítězili 2:1 (Jan Pecina, Patrik Kubík).
Tímto celkovým vítězstvím jsme postoupili do eliminace, která se hraje 17. dubna ve Sportovní hale SK Jihlava.
Školu reprezentovali: Patrik Kubík, Lukáš Pečenka (7. třída), Gabriel Gloza, František Holcman, Jakub Pátek (8. třída), Lukáš Čejka, Pavel Janáček, Pavel Jaroš, Vojtěch Martinovský, Jan Pecina, Aleš Sobotka a Martin Vavroušek (9. třída).
Všem chlapcům děkujeme za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jiří Šikl