Kvalifikace skupiny D na republikové finále ve florbale

  13.3.2012

Kvalifikace skupiny D na republikové finále ve florbale

Ve středu 7. března 2012 sehráli chlapci naší školy turnaj o postup na republikové finále ve florbale. Jejich soupeři byli vítězové z pardubického a jihomoravského kraje.
V prvním utkání nastoupili kluci proti ZŠ Resslova Pardubice. Utkání bylo velmi vyrovnané. Na obou stranách byly šance, ale vstřelit branku se podařilo našim chlapcům. Kluci bojovali, do konce zápasu přidali ještě jeden gól a zvítězili jsme 2:0 (Vojtěch Martinovský – 2).
Ve druhém utkání byla naším soupeřem ZŠ Mládeže z Hodonína. V první třetině byli naši kluci o něco lepší, ale žádnou šanci jsme nevyužili. Ve druhé třetině jsme třikrát inkasovali a zdálo se být rozhodnuto. Třetí třetina pro nás začala velmi dobře a dvěma brankami jsme snížili na 2:3. Měli jsme tlak a vypadalo to na vyrovnání. Ovšem při našem tlaku soupeř vstřelil branku, která byla uznána, i když hráč soupeře stál v brankovišti. To kluky zlomilo a nakonec prohráli 2:6 (Jan Pecina, Pavel Jaroš).
Celkově chlapci obsadili 3. místo, protože v minitabulce jsme měli nejhorší skóre. I přesto musíme naše žáky pochválit, protože ukázali, že florbal hrát umí a se soupeři hráli vyrovnanou partii. Je to škoda, protože toto mužstvo mělo na postup. Ovšem chyběl jenom krůček k ještě většímu úspěchu.
Školu reprezentovali: Patrik Kubík, Lukáš Pečenka (7. třída), Gabriel Gloza, František Holcman, Vojtěch Hudec, Jakub Pátek (8. třída), Lukáš Čejka, Pavel Janáček, Pavel Jaroš, Vojtěch Martinovský, Jan Pecina, Aleš Sobotka a Martin Vavroušek (9. třída).

Mgr. Jiří Šikl