Florbal chlapci 8. a 9. třída - krajské kolo 14. 12. 2011

  16.12.2011
Ve středu se naši chlapci zúčastnili krajského kola ve florbalu, které se hrálo ve Žďáře nad Sázavou. Do turnaje se probojovalo 5 vítězů okresních kol.

Ve středu se naši chlapci zúčastnili krajského kola ve florbalu, které se hrálo ve Žďáře nad Sázavou. Do turnaje se probojovalo 5 vítězů okresních kol. Systém byl určen tak, že mužstva budou hrát každý s každým.

Naším prvním soupeřem byla ZŠ z Pelhřimova. Protože to bylo první utkání našeho mužstva, bylo vidět, že kluci si pomalu zvykají na prostředí a na výroky rozhodčích. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale přesto jsme měli několik šancí, které jsme nevyužili. Až ve druhém poločase se nám střeleckou smůlu podařilo protrhnout a vstřelili jsme vítězný gól a vyhráli 1:0 ( Pavel Jaroš).

Druhým soupeřem byla ZŠ z Jihlavy. Kluci začátek zápasu zaspali a hned v první minutě jsme inkasovali branku. To ale kluky nabudilo a snažili se co nejrychleji vyrovnat. Vyrovnání přišlo velice brzy a k tomu jsme přidali další dvě branky a poločas vyhráli 3:1. Ve druhém poločasu jsme soupeře takticky i fyzicky přehráli a přidali další dvě branky. Konečný výsledek byl 5:1 v náš prospěch (Vojtěch Martinovský – 2, Pavel Jaroš – 2, Gabriel Gloza).

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti ZŠ ze Žďáru nad Sázavou. Celé utkání bylo velice vyrovnané. Soupeř se dostal do vedení, ale kluci výsledek otočili na 2:1. Ovšem soupeř při hře bez brankáře 30 sekund před koncem vyrovnal a utkání skončilo remízou 2 : 2 (Jan Pecina, Pavel Jaroš).

V posledním utkání byla naším soupeřem ZŠ Okříšky. Tabulka před tímto zápasem byla velmi vyrovnaná. Kdyby kluci prohráli – 3. místo, kdyby remizovali – 2. místo. Jenom vítězství by zajistilo chlapcům 1. místo. Všichni hráči si uvědomovali důležitost tohoto zápasu, a také k němu tak přistoupili. Hráli odpovědně od zadu a podnikali nebezpečné protiútoky, které nám přinesli v prvním poločasu dvě branky. I v druhém poločasu jsme hráli velmi dobře, přidali třetí branku a zvítězili 3:0 (Pavel Jaroš, Pavel Janáček, Vojtěch Martinovský). Chlapci to dokázali, získali 10 bodů, celkově obsadili 1. místo a stali se krajskými přeborníky. V březnu je čeká kvalifikace na celorepublikové kolo.

Školu reprezentovali: Patrik Kubík (7. třída), Gabriel Gloza, František Holcman, Vojtěch Hudec, Jakub Pátek (8. třída), Pavel Janáček, Pavel Jaroš, Vojtěch Martinovský, Jan Pecina, Aleš Sobotka a Martin Vavroušek (9. třída).

Všem chlapcům děkujeme za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jiří Šikl 

Florbal chlapci kategorie IV. - krajské kolo 14. 12. 2011 Florbal chlapci kategorie IV. - krajské kolo 14. 12. 2011

 

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště