Okresní kolo soutěží Finanční gramotnost a „Sapere – vědět, jak žít“

  11.3.2013

Okresní kolo soutěží Finanční gramotnost a „Sapere – vědět, jak žít“ 

V únoru se uskutečnila na základních i středních školách celé České Republiky okresní kola dvou počítačových soutěží vyhlášených MŠMT ČR. Šest našich žáků druhého stupně úspěšně absolvovalo náročné testy a podle svých schopností a znalostí odpovědělo na záludné otázky.

Ve 3. ročníku soutěže „Sapere – vědět, jak žít“ se náš tříčlenný tým ve složení Kateřina Špilková, Ondřej Král a Pavla Špilková umístil na krásném druhém místě.

Ve 4. ročníku soutěže Finanční gramotnost soutěžící z deváté třídy – Kristýna Prouzová, Gabriel Gloza a Kateřina Kohoutová obsadili pěkné páté místo.

Vzhledem k tomu, že těchto vědomostních klání se účastní základní i střední školy ze všech krajů naší republiky, můžeme umístění našich žáků považovat za skvělý úspěch a obdivuhodný výkon a zároveň jim poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Monika Chmelařová