Exkurze ve VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

  4.1.2018
Žáci 8. třídy v rámci předmětu pracovní vyučování navštívili 21. 12. 2017 VOŠ, OA a SOUT Chotěboř...

Žáci 8. třídy v rámci předmětu pracovní vyučování navštívili 21. 12. 2017 VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Žáci si prohlédli střední školu, zjistili informace o průběhu vyučování, možnostech dalšího studia a jejich budoucího uplatnění. Exkurze byla také zaměřena prakticky.
Studenti byli rozděleni do dvou skupin. Jedna se přemístila na celé dopoledne do dílen a druhá zůstala v budově školy.  V kovoobráběcích i dřevoobráběcích dílnách se seznámili s opravdu moderním vybavením a mohli si vyzkoušet, jak jsou, či nejsou zruční při práci s kovem a se dřevem. Výrobky si za odměnu mohli vzít s sebou domů.
Druhá skupina zůstala v budově školy, kde se nachází  elektrodílna. Za pomoci učňů se pokoušeli zapojovat podle schématu elektrické obvody. Velice zajímavá byla i práce na počítacích, kde se prakticky seznámili s programem, v němž lze vytvářet  3D modely.
Při práci se sice všichni zapotili, ale všem se zadařilo a dané úkoly splnili. Bylo to opravdu pěkné dopoledne. Získané informace budou sloužit při vhodné volbě budoucího povolání a výběru střední školy. Chtěli bychom za něj poděkovat všem těm, kteří se nám na učilišti věnovali.

Ing. Ivana Tomková, Mgr. Jiří Šikl