Dějepisná exkurze Přibyslav - 7. třída 24. 5. 2012

  28.5.2012
Ve čtvrtek 24. května 2012 se žáci 7. ročníku vydali po stopách husitů v našem kraji.

Ve čtvrtek 24. května 2012 se žáci 7. ročníku vydali po stopách husitů v našem kraji. Slunce už příjemně hřálo, když jsme vystupovali z vlaku ve stanici Přibyslav zastávka a polní cestou došli k Žižkově mohyle. Památník je to opravdu velkolepý a my jsme využili zdejších informačních tabulí k rozšíření svých obzorů. Vyhledávali jsme informace o vzniku mohyly, o působení husitů v okolí i o samotném Janu Žižkovi. Prohlédli jsme si kříž stojící v poli, který má být údajným místem skonu velkého husitského vojevůdce, pověděli jsme si něco málo z pověstí o údolí Plaček či o nedalekém místě zvaném Na Hátkách. Všechno jsme si pečlivě zaznamenávali a doplňovali odpovědi k zadaným otázkám. Po krátkém občerstvení jsme se vydali po silnici do Přibyslavi, kde jsme navštívili hasičské muzeum. Vyprávění pana průvodce bylo velmi poutavé a zajímavé. Po prohlídce jsme se odebrali k jezdecké soše Jana Žižky, pozastavili se i u busty K. H. Borovského a spěchali na oběd do restaurace U Žižky.
Cesta zpět utekla rychle jako voda a my jsme se vraceli domů s novými zážitky a snad i o něco chytřejší.

Žáci 7. ročníku a Mgr. Dana Kazdová

exkurze Přibyslav exkurze Přibyslav exkurze Přibyslav