Dějepisná exkurze Přibyslav - 7. třída 2013

  8.6.2013
Ve středu 5. 6. 2013 se žáci 7. ročníku vydali po stopách husitů v našem kraji. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nám to náladu nepokazilo.

Ve středu 5. 6. 2013 se žáci 7. ročníku vydali po stopách husitů v našem kraji. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nám to náladu nepokazilo. Vlakem jsme dojeli do stanice Přibyslav zastávka a polní cestou došli k Žižkově mohyle. Prohlédli jsme si památník a na zdejších informačních tabulích jsme vyhledávali další informace spojené s obdobím husitství. Vyfotografovali jsme si kříž stojící v poli, který má být údajným místem skonu velkého husitského vojevůdce Jana Žižky, pověděli jsme si něco málo z pověstí o údolí Plaček či o nedalekém místě zvaném Na hátkách. Všechno jsme si pečlivě zaznamenávali a doplňovali odpovědi k zadaným otázkám. Naše fotodokumentace i zajímavé informace nám poslouží při opakování. Po krátkém občerstvení jsme se vydali po silnici do Přibyslavi a navštívili zde hasičské muzeum. Vyprávění pana průvodce bylo velmi poutavé a zajímavé. Po prohlídce jsme se odebrali k jezdecké soše Jana Žižky, pozastavili se i u busty K. H. Borovského a spěchali na oběd do restaurace U Žižky. Čas se přehoupnul do odpoledních hodin a my jsme se vraceli s novými zážitky zase domů.

Žáci 7. ročníku a Mgr. D. Kazdová

 
Přibyslav - exkurze žáků 7. třídy Přibyslav - exkurze žáků 7. třídy