Exkurze – Zemědělská a.s. Krucemburk

  9.10.2017
Exkurze se ve středu 4. 10. 2017 zúčastnili žáci 8. a 9. třídy.

Po krátkém uvítání následovala přednáška představitelů kraje Vysočina o zemědělství v našem regionu spojená se soutěží, z níž si někteří naši žáci odnesli drobné dárky. Poté jsme se vydali na prohlídku areálu. Nejprve jsme si prohlédli prostory na zpracování obilí. Poté jsme navštívili kravín a dojírnu. Na závěr proběhla ukázka zemědělských strojů. Nechybělo malé občerstvení v podobě krucemburských párečků.

                                                       Mgr. J. Šikl, Mgr. M. Henychová, Ing. I. Tomková

Exkurze

Dne 4. 10. 2017 se uskutečnila exkurze do Zemědělské akciové společnosti v Krucemburku. Exkurze se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy. Nejprve proběhla přednáška o zemědělství na Vysočině a poté jsme měli hodinu na prohlídku provozu. Provozem nás provedl pan Grygar, vysvětlil nám, jak to chodí se stroji, na co se který používá. Pan Ing. Stránský nám zase popsal, jak to chodí u zvířat. Ustájení krav a dojírna se nám líbilo moc, je to plně mechanizované a o každé krávě se díky čipu na noze ví úplně všechno. Na konci exkurze jsme dostali jako pozornost od družstva uzeniny. Exkurze se nám opravdu moc líbila a někteří budou určitě přemýšlet o tom, že by zde jednou mohli pracovat.

                               Simona Šulcová, 9. třída a Lucie Kubová, 8. třída