Exkurze do Poslanecké sněmovny v Praze

  22.3.2023
Žáci naší školy dostali pozvání od pana poslance Radka Kotena, aby navštívili Poslaneckou sněmovnu v Praze...

Žáci naší školy dostali pozvání od pana poslance Radka Kotena, aby navštívili Poslaneckou sněmovnu v Praze. Jeho pozvání jsme přijali a 20. března na první jarní den se 7. – 9. třída vypravila na exkurzi.

Mgr. Monika Henychová

Sami žáci napsali:

„Na exkurzi jsem se moc těšila. V Poslanecké sněmovně v Praze jsme si prošli reprezentativní prostory, sedli si do lavic pro poslance, vyslechli povídání našeho průvodce i samotného pana poslance Radka Kotena. Viděli jsme kanceláře poslanců i místo ve sněmovně, kde probíhá hlasování. Bylo to zajímavé. Potom jsme šli na Karlův most a na Kampu, zde jsme si prohlédli staré dřevěné vodní kolo na Čertovce. Pokračovali jsme na Hrad a do chrámu svatého Víta. Moc se mi celý den líbil a užila jsem si to.“                

Magdaléna Mikulecká, 7. třída

 

„Do Poslanecké sněmovny v Praze jsem se těšil. Nejprve jsme zhlédli krátký film o činnosti sněmovny. Potom jsme prošli bezpečnostními rámy, kde nás kontrolovali policisté. To bylo pro nás něco nového. Viděli jsme prostory, kde byly fotografie všech našich prezidentů. Svačina u sochy T. G. Masaryka, kde jsme čekali na střídání hradní stráže, byla netradiční. Na nádvoří Hradu jsme viděli balkón, ze kterého naposledy mluvil náš nový pan prezident Petr Pavel. Exkurze byla zajímavá a líbila se mi.                             

David Hamerský, 7. třída