Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR pro žáky 2. stupně

  29.3.2019
25. března proběhla exkurze do Prahy pro žáky 2. stupně. Pan poslanec Radek Koten, který pochází z Vojnova Městce, pozval žáky naší školy na prohlídku Poslanecké sněmovny ČR. Na žáky zde čekal poutavý výklad s prohlídkou prostor...

25. března proběhla exkurze do Prahy pro žáky 2. stupně.
Pan poslanec Radek Koten, který pochází z Vojnova Městce, pozval žáky naší školy na prohlídku Poslanecké sněmovny ČR. Na žáky zde čekal poutavý výklad s prohlídkou prostor. Poslanecká sněmovna vyjadřuje důvěru nebo nedůvěru vládě, schvaluje státní rozpočet a zákony. Žáci viděli místnost, kde se zákony schvalují a hlasovací zařízení, která ministři a poslanci používají při hlasování. Sídlo Poslanecké sněmovny tvoří skupina starobylých paláců a měšťanských domů na Malé Straně. Proto nebylo daleko na Karlův most. Prošli jsme ho úplně celý a pokochali se panoramaty, které se odtud naskýtaly. Řeka Vltava v prvních jarních dnech vypadala ledově, a tak jsme se vydali „po starých zámeckých schodech“ na Hrad.

Protože jsme měli domluvenou prohlídku nejstarší hasičské zbrojnice, museli jsme přejet autobusem do Holešoviček. Zde na nás čekali hasiči, kteří nám ukázali techniku, kterou používají při zásazích, plně vybavená auta, výstroj a doplňky, které k ní patří. Žáci si výstroj mohli vyzkoušet a zjistit, že práce hasičů je opravdu náročná. Při naší návštěvě zažili i výjezd. Žáky prohlídka velmi bavila, kladli spoustu otázek a možná, že někteří už přemýšlí o budoucí profesi hasiče. Děkujeme panu poslanci za příjemně strávený den.

Mgr. Monika Henychová

Žáci sami napsali:

„Líbilo se mi, když při návštěvě hasičské zbrojnice jsme zažili výjezd hasičů k zásahu“.
Šimon Kavalír, 8. třída

    „Procházka po Karlově mostu byla zajímavá, zaujaly nás výhledy po okolí a udělali jsme i fotky na památku“.   Zuzana Málková, 8. třída

„V Poslanecké sněmovně se mi líbily prostory, osvětlení a možnost sednout si na místa některých poslanců.“  Radim Martinovský, 7. třída