Exkurze do Osvětimi

  6.12.2021
30. 11. 2021 proběhla pro žáky 8. a 9. třídy exkurze do Osvětimi...

V časných ranních hodinách jsme se vypravili na exkurzi do Polska, žáci se velmi těšili, cesta pomalu ubíhala a počasí nám příliš nepřálo. Mnozí si nedokázali úplně představit, co uvidí a jejich postřehy po návštěvě vyhlazovacího koncentračního tábora byly různé. Zde jsou některé z nich:

„Cesta byla asi nejlepší, protože autobus bylo jediné místo, kde nefučelo. Prohlídka v muzeu byla nejzajímavější. Všude byly cihlové budovy obehnané řadou ostnatých drátů. Hodně zajímavé byly obrazy a fotografie.“

Natan Dobrovolný, 9. třída

„V Osvětimi to za války muselo být děsivé, ani si to nedokážu představit, jak tam museli lidé žít. Je důležité, aby se na to nezapomínalo.“

Michal Zrzavý, 9. třída

„V Osvětimi jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací, viděl jsem věci, které mě trochu děsily. Paní průvodkyně mluvila velmi srozumitelně a řekla nám hodně zajímavostí.“

Matěj Moucha, 9. třída

„Návštěva Osvětimi byla velmi zajímavá. Nedovedu si představit, jak se tam lidé museli cítit. Byla strašně divná atmosféra, děsivá a zároveň smutná.“

Jan Peňáz, 9. třída

„Návštěva koncentračního tábora byla hodně poučná. Paní průvodkyně nám všechno vysvětlila a zodpověděla všechny naše otázky. Některé informace mě opravdu překvapily a šokovaly. Myslím, že je dobré to místo alespoň jednou navštívit a poučit se tak z historie.“

Tereza Kamarádová, 9. třída