Exkurze žáků 5. a 6. ročníku – Brno

  9.11.2012
Dne 7. 11. 2012 navštívili žáci 5. a 6. ročníku naší školy druhé největší město republiky – Brno.

Dne 7. 11. 2012 navštívili žáci 5. a 6. ročníku naší školy druhé největší město republiky – Brno. Naše první zastávka byla na Kraví hoře ve zdejším planetáriu, které nedávno prošlo rekonstrukcí a ve své nabídce má mnoho nových programů. Pro nás byl již připraven  pan průvodce, který nás provedl novým exploratoriem  a celým příběhem o Sluneční soustavě.

Viděli jsme zde mnoho zajímavého – modely planet, Měsíce i největší sopky sluneční soustavy, mohli jsme si sáhnout též na meteorit starý 1 milion roků či vyzkoušet řadu mechanických exponátů demonstrujících mnohé vesmírné jevy. 

Naší druhou zastávkou byl pavilon Anthropos. Také tady nás provázela erudovaná průvodkyně, která nám zajímavým výkladem nastínila vývoj člověka od prvních primátů až po člověka dnešního typu. Nepřehlédnutelný byl samozřejmě mamut s mládětem v životní velikosti, u něhož jsme se s radostí vyfotili.
Domů jsme si odváželi zajímavé poznatky, ale též zde pořízené fotografie a řadu zakoupených suvenýrů, které se nám hodí i ve výuce. Už teď se těšíme na příští návštěvu. 

 Mgr. D. Kazdová, Mgr. V. Zlatohlávková
 

Exkurze žáků 5. a 6. třídy - Brno Exkurze žáků 5. a 6. třídy - Brno

Exkurze žáků 5. a 6. třídy - Brno Exkurze žáků 5. a 6. třídy - Brno