Exkurze Brno 5. a 6. třída

  10.11.2019
Ve čtvrtek 7. 11. 2019 navštívili žáci 5. a 6. ročníku v rámci exkurze Hvězdárnu a planetárium Brno, kde zhlédli program „Cesta Sluneční soustavou“ ...

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 navštívili žáci 5. a 6. ročníku v rámci exkurze Hvězdárnu a planetárium Brno, kde zhlédli program „Cesta Sluneční soustavou“, prohlédli si prostory hvězdárny a před budovou planetária si vyzkoušeli interaktivní exponáty, jako je kaleidoskop, pixelová stěna, planetární siloměr nebo třeba zvukovod. V pavilonu Anthropos se dozvěděli mnoho zajímavého o vývoji člověka, jak žil a spoustu dalších zajímavostí ze života našich předků.

Mgr. Kafková H. Mgr. Šinkorová M.

 

V Anthroposu se mi nejvíce líbila jména předchůdců člověka a moc mě bavila komentovaná prohlídka.

Coufal J.

Nejvíce se mi líbilo ve hvězdárně. Než jsme vešli do budovy, bylo před hvězdárnou hřiště, na kterém byly dalekohledy, koule a když se s ní točilo, měnilo se počasí. Dále byla váha, která ukazovala, když jsem si na ni stoupla, kolik kilogramů bych vážila na jiných planetách. Exkurze byla super!!!

Kopecká A.

V muzeu Anthropos bylo vyprávění o pravěku. Uprostřed místnosti v druhém patře stál velký mamut dlouhý asi 4 – 5 metrů a jsme si mohli prohlédnout kostru mamuta.

Trávníček A.

V planetáriu se mně nejvíc líbil film o planetách – pán nám planety, souhvězdí, mlhoviny hezky popsal a taky nám je detailně přiblížil. Bylo to hezké, rád bych tam jel zase.

Rosický V.