Exkurze 6. a 7. ročníku – Anthropos a Planetárium Brno

  12.10.2015
Dne 8. 10. 2015 jsme se my, žáci 6. a 7. třídy zúčastnili exkurze do Anthroposu a Planetária v Brně.

Dne 8. 10. 2015 jsme se  my, žáci 6. a 7. třídy zúčastnili exkurze do Anthroposu a Planetária v Brně. V Anthroposu jsme se dozvěděli, jak se člověk vyvíjel, jak lovil, jak žil a spoustu jiných zajímavostí ze života našich předků. Součástí expozice byl i mamut, šelmy a kostry pravěkých zvířat.
I v digitáriu brněnské hvězdárny nás čekal velmi zajímavý program. Dozvěděli jsme se, jak vznikla naše Sluneční soustava a jak vypadá složení a povrch jednotlivých  planet. Také jsme měli možnost vidět různá souhvězdí a hvězdy, např. Orion, Herkules nebo Orel. Mohli jsme si koupit suvenýry a upomínkové předměty. Za sebe mohu říct, že se mi tam moc líbilo. Vřele bych doporučil jako skvělý tip na výlet.

                                                                                              Jakub Kopecký, žák 6. ročníku