Evropa čte – čtěte s námi

  2.5.2019
Naše škola se zapojila do EUROPE READS – Dnům českého čtení

Od 23. dubna do 9. května probíhaly Dny českého čtení. Proč tento termín? 23. duben je Světový den knihy a 9. května začíná mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha. Projekt Dny českého čtení je součástí celoevropské kampaně EUROPE READS. Pro nás to znamenalo vzít svoji oblíbenou knihu a číst – číst kamarádům ve škole, mladším sourozencům doma, rodičům, v knihovně, číst kdekoli a komukoli. My jsme z těchto čtenářských dnů zpracovali prezentaci a krátké video. Poslali jsme vše do kampaně EUROPE READS a nezbývá nám čekat, jestli budeme odměněni krabicí od banánů plnou knih, což je 15 kilo knížek. Doufáme, že se nám to podaří, protože jsme se všichni moc snažili.

Mgr. Monika Henychová

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště