Evropa čte – čtěte s námi

  2.5.2019
Naše škola se zapojila do EUROPE READS – Dnům českého čtení

Od 23. dubna do 9. května probíhaly Dny českého čtení. Proč tento termín? 23. duben je Světový den knihy a 9. května začíná mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha. Projekt Dny českého čtení je součástí celoevropské kampaně EUROPE READS. Pro nás to znamenalo vzít svoji oblíbenou knihu a číst – číst kamarádům ve škole, mladším sourozencům doma, rodičům, v knihovně, číst kdekoli a komukoli. My jsme z těchto čtenářských dnů zpracovali prezentaci a krátké video. Poslali jsme vše do kampaně EUROPE READS a nezbývá nám čekat, jestli budeme odměněni krabicí od banánů plnou knih, což je 15 kilo knížek. Doufáme, že se nám to podaří, protože jsme se všichni moc snažili.

Mgr. Monika Henychová