„Údolím řeky Doubravky“ – výlet 7. třídy

  7.6.2023
6. června se 7. třída vypravila na školní výlet na Doubravku...

Počasí ráno vypadalo trochu nepřátelsky, ale nakonec jsme rychlou chůzí dorazili na nádraží do Ždírce nad Doubravou. Cesta na Bílek byla rychlá a už jsme byli v přírodě a lese. Místy to spíš vypadalo jako „měsíční krajina“, protože stromy buď vyvrátil vítr, nebo napadl kůrovec. Když jsme došli na vyvýšeninu zvanou „Vyhlídka“, zhlédli jsme okolní krajinu a dali rychlou svačinku. Pokračovali jsme až do Chotěboře, kde jsme se občerstvili zmrzlinou a trochu jsme navlhli od deště. Nikomu to nevadilo, ale některým spíš vadily otlačené nohy, nebo dokonce puchýře. Cestou na nádraží jsme si ještě udělali nějaké fotografie a vrátili se vláčkem do Ždírce. Ani cesta pěšky ke škole nikoho netrápila. Výlet se všem líbil a určitě jsme si ho i navzdory podmračenému počasí užili.  

Mgr. Monika Henychová