„Peníze a my“ - soutěž

  25.10.2018
Rok se s rokem sešel a naše škola opět přijala pozvání účastnit se soutěže finanční gramotnosti „Peníze a my“ na žďárské Střední škole obchodu a služeb...

Rok se s rokem sešel a naše škola opět přijala pozvání účastnit se soutěže finanční gramotnosti „Peníze a my“ na žďárské Střední škole obchodu a služeb. Na „obchodce“ se sešlo 14 týmů ze Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Bobrové, Herálce, Nížkova a Krucemburku.
Naši školu reprezentovali dva tříčlenné týmy z osmé a deváté třídy. Soutěž se skládala ze dvou částí – testu finanční gramotnosti a tvorby prezentace na zadané téma.
Naši žáci se sice neumístili na stupních vítězů, ale každopádně je soutěž obohatila o řadu zkušeností, např. pracovat v týmu, vyrovnat se s časovým presem, prezentovat a obhájit své návrhy před publikem a odbornou porotou. Všem účastníkům děkuji za příkladnou reprezentaci školy.

Za žáky 8. a 9. třídy Mgr. Michaela Šinkorová