„Peníze a my“ 2023

  2.11.2023
Ve středu 25. října jsme se s vybranými žáky 8. a 9. třídy zúčastnili soutěže „Peníze a my“ na žďárské Střední škole obchodní a služeb SČMSD...

Ve středu 25. října jsme se s vybranými žáky 8. a 9. třídy zúčastnili soutěže „Peníze a my“ na žďárské Střední škole obchodní a služeb SČMSD. Soutěžit přijelo 11 škol – tedy 22 týmů a 66 jednotlivců. Soutěž se skládala ze dvou částí. První z nich byl test finanční gramotnosti jednotlivců, kde jsme si vedli takto:

16. místo

Gabriela Zvolánková

17. místo

Pavel Málek

24. místo

Matyáš Svoboda

32. místo

David Hamerský

42. místo

Tadeáš Kohlman

50. místo

Šimon Šešulka

 

V druhé části měly týmy vytvořit PP prezentaci na podnikatelský záměr jejich firmy, která měla obsahovat daná kritéria, a následně ho odprezentovat před porotou a ostatními týmy. I zde se naši žáci neztratili – tým z 8. třídy (Krvaví draci) skončil 13., tým z 9. třídy (Hledači pokladů) na 15. místě.

I když jsme se neumístili na medailových pozicích, žáci si odváží hlavně zkušenosti, které se jim v životě budou hodit.

Mgr. Michaela Šinkorová