„PENÍZE A MY“

  27.10.2017
Ve středu 25. října 2017 se naše škola prostřednictvím dvou 3 členných týmů z 8. a 9. třídy zúčastnila soutěže ve finanční gramotnosti „Peníze a my“ ...

Ve středu 25. října 2017 se naše škola prostřednictvím dvou 3 členných týmů z 8. a 9. třídy zúčastnila soutěže ve finanční gramotnosti „Peníze a my“. Osmou třídu reprezentovala Veronika Balková, Martin Doucha a Jakub Kopecký. Z deváté třídy to byli Benedikt Coufal, Petr Kasal a Jiří Málek.
Soutěž se uskutečnila na Střední škole obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Skládala se ze dvou částí – z testu a prezentace daného úkolu. Test prověřil znalosti jednotlivých žáků. V konkurenci bezmála 40 žáků si naši „osmáci“ a „deváťáci“ vedli skvěle, protože vybojovali první, druhé i třetí místo. Jmenovitě Petr Kasal (1. místo), Veronika Balková (2. místo) a Benedikt Coufal (3. místo).
Ve druhé části soutěže měli žáci připravit prezentaci čtyřdenního výletu do Prahy se všemi kalkulacemi z pozice cestovní kanceláře. Ani v této části soutěže se naši žáci neztratili, nicméně jejich prezentace nestačily na stupně vítězů.
Soutěž se našim žákům velmi líbila. Přinesla jim cenné zkušenosti, ať už v rámci vzájemné spolupráce v týmu, tak i konfrontaci se žáky z jiných škol.

Za žáky 8. a 9. třídy Mgr. Michaela Šinkorová