„Máme rádi přírodu“ - soutěž

  12.6.2018
Dne 6. 6. 2018 proběhla přírodovědná soutěž „Máme rádi přírodu“. Šlo o velmi milé setkání všech, kdo mají zájem o přírodu a chtějí se o ní dozvědět něco více...

Dne 6. 6. 2018 proběhla přírodovědná soutěž „Máme rádi přírodu“. Šlo o velmi milé setkání všech, kdo mají zájem o přírodu a chtějí se o ní dozvědět něco více. Žáci si zábavnou formou ověřili své znalosti a zdolali naučnou stezku s různými úkoly.

Nikol Dostálová (5. třída) napsala:

Přírodovědná stezka – Na stezce bylo 7 stanovišť. Měli jsme plnit úkoly a hádat různé hádanky. 1. úkol byl docela těžký. Měli jsme uhodnout jméno plodu, ve kterém se skrývá inkoust. Další úkoly už byly o něco lehčí. Dostali jsme papír s tužkou a měli jsme doplňovat křížovku. Tajenou bylo slovo příroda. Stezka byla označená praporky. Tato část soutěže se mi opravdu líbila."

„Poznávačka – Na poznávačku šla jako první 5. třída, což jsem byla já a Honza Šulc. Tato část byla středně těžká. Poznávali jsme různé rostliny ve vázách. Také jsme měli za úkol poznat lebku živočicha, konkrétně živočicha, který nežije v lese. Také jsme poznávali kůži kuny, výra či sumce. Dále jsme přiřazovali peří k daným ptákům.“

Vendula Valecká (4. tř.), Klára Danielová (4. tř.) a Jan Šulc (5. tř.) napsali:

„Zahrada – Na zahradě bylo 5 stanovišť. Při prvním úkolu jsme lovili bezobratlé živočichy z jezírka. Ve druhém úkolu jsme museli přiřazovat ptáky do budky. Ve třetím úkolu jsme přiřazovali kameny ke jménům. Ve čtvrtém úkolu byly zvířecí domečky a náš úkol bylo poznat, kdo v nich bydlí. Poslední úkol bylo hledání různých drobných živočichů v kompostu.“

I když naši žáci v této soutěži nedosáhli na první 3 místa, i tak jim gratulujeme k účasti a přejeme, ať jim zájem o přírodu vydrží i nadále.

Mgr. Eva Janáčková