„Hurá vysvědčení, aneb sportem pro radost“

  1.2.2018
Sportovní den pro žáky 4. – 9. třídy, 31. ledna 2018.

Ve středu 31. ledna se žáci 4. – 9. třídy vypravili na Sportovní stadion v Chotěboři.  Žáci dostali pololetní vysvědčení a za odměnu vyrazili za sportem, kde si to po namáhavé práci za pololetí pořádně užili. Jakmile se dozvěděli, že se pojede bruslit, byli natěšení a řešili, čím se vyzbrojí. Jestli to budou hokejky, nebo slušivé oblečky na jízdu „vláčkem“, někteří řešili i to, zda budou k dispozici podpůrné hrazdičky. Ti, kteří bruslit nejeli, zůstali ve škole a v tělocvičně bojovali s překážkovou dráhou, posilovali a hráli stolní tenis. Žáci z 1. stupně v doprovodu paní učitelek hráli „šipkovanou“ a hledali poklad. Takže nikdo nezůstal o sport ochuzen a všichni si to pěkně užili.

Mgr. Monika Henychová

Sami žáci napsali: 

„Ráno jsem byl rychlý jako blesk, jak moc jsem se těšil. Když jsme dojeli na stadion, rychle jsem se převlékl a už jsem stál na ledě a hrál hokej. Dal jsem dokonce několik gólů a moc jsem si to užil.“

Adam Král, 6. třída

  „Konec pololetí znamená vysvědčení, které dopadlo dobře. Potom jsme jeli bruslit. Moc jsem se těšila, chtěla jsem vstávat už ve 3:20. Bruslila jsem popředu i pozadu, byla se na mě podívat mamka, to mi udělalo radost. Líbilo se mi to.“

Nela Mrštíková, 6. třída

„Úžasný den! Rozdali jsme si vysvědčení a jeli bruslit. Moc mě to bavilo. Líbilo se mi, že s námi bruslily paní učitelky i paní asistentky. Chvílemi mě už bolely nožky, ale jinak to bylo super.“

Iveta Šulcová, 6. třída

„Těšila jsem se na bruslení! Bruslím docela dobře, zkoušela jsem i holubičku, ale moc mi to nešlo. Paní učitelka Šinkorová hrála s klukama hokej a paní učitelka Mäki s námi hrála „na babu“. Moc mě to bavilo.“

Berenika Coufalová, 6. třída