„Co dělají včelky v zimě?“

  3.12.2018
Ve čtvrtek 29. 11. 2018 odpoledne k nám do školní družiny zavítala návštěva. Pozvání přijal pan Petr Losenický, zkušený včelař, který ...

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 odpoledne k nám do školní družiny zavítala návštěva. Pozvání přijal pan Petr Losenický, zkušený včelař, který svým vyprávěním navázal na akci „Medová snídaně“, která proběhla v naší škole nedávno. Nejprve  jsme  shlédli krátký kreslený dokument o životě včel. Ten navodil další zvídavé otázky, na které pan Losenický poutavě odpovídal. Dozvěděli jsme se nejen to, co dělají včelky v zimě, ale vše o jejich životě. Vyprávěli si o včelích produktech jako je mateří kašička, včelí vosk, propolis či med. Děti měly možnost vidět, jak vypadá úl uvnitř a ochutnávali med přímo z voskových pláství  i ten již stočený od pana včelaře. Osahali si a vyzkoušeli různé včelařské náčiní a pomůcky. Z připravených plátků včelího vosku si na závěr smotaly svíčku pro maminku. Jsme zase o něco moudřejší a moc děkujeme za krásné odpoledne.

Daniela Balková ŠD